bet365-728-90

Vyrovnávací gól v poslední vteřině: Vieira se při návratu do Arsenalu propadl

V prvním zápase v roli trenéra proti starému Arsenalu byl Patrick Vieira několik vteřin od překvapivého vítězství. Poslední akcí zápasu však Gunners přece jen udeřili.

“Samozřejmě to bude emotivní,” prohlásil Patrick Vieira. A ve svém prvním zápase v roli trenéra proti své staré lásce mohla bývalá ikona Arsenalu skutečně zažít širokou škálu emocí. Především: hněv. Po rohu, který byl skutečně příliš dlouhý, byl jeho tým oklamán rychlou dvojí přihrávkou mezi Pepém a Tomiyasuem. Střelu Pobřeží slonoviny skvěle vyrazil Guaita, ale Aubameyang předvedl technicky náročný zákrok z ostrého úhlu (8.).

Poté se však Vieirova tvář výrazně rozjasnila, protože jeho tým se po ospalém začátku v průběhu prvního poločasu výrazně zlepšil a dělal Arsenalu stále větší problémy. Dvě největší šance Bentekeho (28.) a Gallaghera (45.+4) zmařil Ramsdale. Eagles však měli i trochu štěstí, že McArthur dostal po nepříjemném kopu na Saka (43.) pouze žlutou kartu, anglický reprezentant musel o přestávce odejít zraněný.

Palace otočil hru – ale Lacazette zachránil Arsenal

Arsenal pokračoval v bezstarostnosti i ve druhém poločase, kdy Gunners opakovaně chybovali v rozehrávce – a byli za to potrestáni. Ztráta míče Thomas připravil Bentekeho vyrovnání (50.), další Lokonga udělal 2-1 pro Palace přes Edouard, jehož úderná střela pod břevno nastavit bouřlivý Vieira radost na postranní čáře (73.). Hořkost pro Arsenal: Před oběma góly měl sám dobrou šanci: Thomasova dalekonosná střela letěla těsně vedle (48.), střídající Lacazette neuspěl po skvělé Aubameyangově přihrávce na Guaitu (72.).