bet365-728-90

Lékařská pohotovost: odborníci Spurs si vynutili přerušení zápasu v Newcastlu

Zápas Premier League mezi Newcastlem United a Tottenhamem Hotspur musel být v neděli večer na zhruba 20 minut přerušen. Důvodem byla lékařská pohotovost na tribuně.

Zpočátku zápasu v St James’ Parku v Newcastlu dominovalo saúdské převzetí tradičního klubu ze severu Anglie. Straky se rychle ujaly vedení, ale během pěti minut ho opět ztratily. Krátce před přestávkou však výsledek i průběh utkání ustoupily do pozadí.

Ještě v průběhu zápasu se na zadní čáře u okraje hřiště odehrávaly hektické scény. Protože jeden z diváků zkolaboval, ostatní fanoušci přivolali stevardy a snažili se mu poskytnout první pomoc. Profesionálové Spurs Eric Dier a Sergio Reguilon si toho zřejmě všimli a urychleně upozornili rozhodčího Andreho Marrinera, aby mohl být na tribunu co nejrychleji přinesen defibrilátor. Krátce poté ho na místo přivedl lékař týmu Newcastle United Paul Catterson.

Zápas byl obnoven po 20 minutách

Marriner v této chvíli již přerušil zápas, nejprve shromáždil týmy u postranní čáry a poté je po poradě s ochrankou požádal, aby se odebrali do šaten. Zatímco záchranné akce pokračovaly a dotyčný divák byl nakonec odveden, ostatní diváci pokračovali v povzbuzujícím potlesku. Po dvaceti minutách se konečně pokračovalo v zápase.

Podle zpráv anglických médií je stav diváka stabilizovaný. Podle Newcastle United je nyní v nemocnici.