bet365-728-90

Ginter o své budoucnosti: “Situace je neuvěřitelně složitá”

V novém podcastu KMD je naším hostem Matthias Ginter. Obránce mluví mimo jiné o vrtkavosti Gladbachu, “neskutečném” mistrovství Evropy, volném kopu – a o končící smlouvě.

Někteří byli překvapeni. V 88. minutě zápasu proti Stuttgartu byl Gladbachu nařízen pokutový kop. Nebyl to však Florian Neuhaus, Jonas Hofmann ani Patrick Herrmann, kdo z 18 metrů uklidil míč do sítě, ale Matthias Ginter.

“Tolik gólů z volných přímých kopů jsme ještě nedali,” říká hráč Gladbachu v nejnovějším vydání podcastu KMD s Alexem Schlüterem a Bennim Zanderem. Říká také, že hodně trénoval s národním týmem pod novým a speciálně jmenovaným trenérem standardek Madsem Buttgereitem, “tam to nešlo tak špatně”. Proto si obránce řekl: “No tak, to přece nemůže být tak těžké. Ale ani to není tak snadné. Kůže letěla metr nad branku.

Ginterův neskutečný den – a ošemetná situace

Na uplynulé mistrovství Evropy nemá Ginter logicky nejlepší vzpomínky. Bylo v tom “víc”, zejména proto, že Anglie “nepostavila tým DFB ke zdi” v poslední šestnáctce. Když si den po porážce 2:0 musel balit kufry, bylo to “neskutečné”. “Trvalo dva, tři nebo čtyři dny, než jsem si uvědomil, že turnaj opravdu skončil. Hrát pod novým reprezentačním trenérem bylo zpočátku také “velmi, velmi zvláštní”, “protože jsme všichni měli mezinárodní zápasy jen pod Jogi Löwem – a teď je to prostě něco jiného. Všichni jsme ale šťastní a připravení pustit se do něčeho nového.