bet365-728-90

18 klubů Premier League se spojilo proti Newcastlu

Tajná schůzka klubů Premier League skončila v pondělí večer úpravou pravidla namířeného především proti Newcastlu United.

Premiérová liga schválila saúdské převzetí Newcastlu United ke zděšení mnoha svých členů, nyní se zdá, že se soutěž snaží novému “velkému hráči” alespoň co nejvíce ztížit život.

Tajná schůzka klubů Premier League skončila v pondělí večer úpravou pravidla, které je namířeno především proti Newcastlu United.

Premier League ke zděšení mnoha svých členů schválila saúdské převzetí Newcastlu United a nyní se zdá, že se konkurence snaží novému “velkému hráči” alespoň co nejvíce ztížit život.

Na pondělní tajné schůzce všech 20 klubů se podle deníku Guardian jasná většina vyslovila pro dočasnou změnu pravidel. Podle této změny nyní kluby nesmějí podepisovat sponzorské smlouvy se společnostmi, které jsou spojeny s jejich vlastníky.

To má prakticky zabránit tomu, aby Newcastle využíval svých nových saúdských kontaktů také k získání sponzorských příjmů a tím i výhody v rámci finančního fair play. Podobná obvinění byla v minulosti vznesena proti Manchesteru City, jehož hlavním sponzorem je letecká společnost Abu Dhabi, emirát, pod jehož vlivem úřadující šampioni jsou.

ManCity byl kromě Newcastlu jediným klubem, který nehlasoval pro nové pravidlo, které vstoupí v platnost za měsíc a bude přezkoumáno pracovní skupinou s cílem učinit ho trvalým. Newcastle to prý považuje za protisoutěžní a nezákonné.